Kde koupit kojicí tričko

Co je to vlastně kojicí tričko?

Pojem, který vznikl vlastně teprve nedávno... Ostatně stejně jako třeba těhotenské tričko. Za našich babiček a maminek žádné takové speciality neexistovaly. Těhotná žena se zahalila do nevzhledné XXL noční košile či šatů, hlavně aby neupozorňovala na to, že čeká nový život, a nepohoršovala změněnou postavou. A kojicí žena - ta už do společnosti nepatřila vůbec. Kojilo se v čemkoliv a popravdě vlastně velmi krátko. 

Dnes je doba naštěstí již mnohem dále. Těhotenství vnímáme jako nádherné, ale také náročné období očekávání, kdy se žena potřebuje cítit extrémně pohodlně. O tom, jak se v těhotenství oblékat si povíme jindy :) Po porodu následuje většinou poměrně dlouhé období - často na několik let - období kojení. Jak se zakrýt při kojení dnes už také tolik neřešíme, nicméně na soukromí při něm máme řešení.

Co nosit při kojení

V prvé řadě žena již po porodu přemýšlí jinak. Většinou máme touhu se vrátit k původnímu netěhotenskému oblečení, zdůraznit, co je na nás krásné, a případně skrýt to, co nám na sebevědomí nepřidává. Jenže k tomu se přidává potřeba miminka po mlíčku. A to někdy opravdu velmi často včetně noci. Jak to skloubit? 

Kojící trička nám nabízí hned několik věcí:

estetiku a styl 

jednoduchý a rychlý přístup k prsům

možnost se při kojení příliš neodhalovat = jednoduché kojení kdekoliv

 

Všechny tři věci jsou důležité. Kojicí tričko svým způsobem plní stejnou funkci jako poklopec na pánských kalhotách. Je na něm zkrátka svým způsobem vyřešený otvor, jak se dostat k prsu, a zároveň zůstat oblečená. Nejen třeba kvůli již zmiňované diskrétnosti ve společnosti, ale třeba také kvůli chladu. A to nejen venku, ale i doma. Kojení bývá často velmi dlouhé a být půlku dne do půli těla nahá není nic moc. Nemluvě o nočním kojení.... 

Krása & praktičnost

A protože jsme ženy, většina z nás kromě praktických výhod oceníme také estetiku. Chceme, aby nám to slušelo. Zvláště v momentě, kdy se třeba po porodu necítíme úplně v kondici. Jsme unavené, vyčerpané. A takové pěkné slušivé kojicí tričko nám doopravdy může zvednout náladu :) 

 

 

 

U nás na Mámynatrhu.cz šijeme originální slow fashion trička na kojení doslova #ProKaždouZNás. Máme v nabídce mnoho různých střihů pro různé druhy ženských postav. A kromě bavlněných kojicích triček máme i funkční materiály včetně merina. Vybírejte tedy podle svých osobních preferencí. A pokud si nevíte rady, jaký střih či materiál je pro Vás ten nejlepší, nebojte se zeptat :)

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz