Jak oblékat miminko do nosítka

Nošení dětí a co na sebe 

K čemu je dobrá nosicí mikina a nosicí bunda?

 

Nosicí oblečení je zateplovací vrstva pro maminku i miminko dohromady. Je to potřeba? Nestačí obléknout pořádně miminko i sebe? Ne :) Miminko do nosítka se totiž neobléká. Resp. jen málo. Proč?

Miminko máme v šátku/nosítko u sebe, a to přímo na hrudi. Dotýká se nás velice těsně. Je tedy zahřáté již od nás. Představte si, že místo dvou triček máte mezi sebou a miminkem ještě dvě mikiny. Pravděpodobně než vyjdete ven, budete oba zpocení :) Zároveň ale ani mikinka, dokonce ani případně vlastní bundička pro miminko teplotně stačit nebude. Miminko v nosítku se nehýbe a v oblasti nožiček a zad by v zimě velice rychle prochladlo. Což samozřejmě nechceme.

Oblečení do nosítka

Ideální oblečení do nosítka je tedy pro miminko bodýčko, punčošky, popř. teplé ponožky. Bodýčko může být z funkční materiálu, skvělá jsou na to např. bodýčka z merino vlny. Výhodou takového oblečení je i fakt, že každé oblékání miminek bývá náročné a pro nošení v nosítku tak není potřeba speciální přípravaPro maminku je potom ideální tričko, opět např. funkční a ještě lépe kojicí. Abychom mohli bez problému v nosítku nakojit. 

A teď přichází na řadu to nosicí oblečení

Jak asi tušíte, nosicí oblečení není k nošení dětí. Je to společná zateplovací vrstva. Máme tak s miminkem dohromady jednu společnou mikinu a jednu společnou bunduVýsledkem je, že nám je teplo, nehrozí že by miminko prochladlo a v kritických místech na hrudníku se nepotíme. Jsme opravdu jak schovaní ve společném pelíšku :) Nosicí bunda by navíc měla být ideálně delší, aby zakryla i nožičky. Proto např. u nás krátké nosicí bundy nenajdete, protože myslíme na fakt, že se no bundy musí vejít i větší mimčo :)

 

Nošení svého miminka na sobě je nádherný prožitek plný lásky a něhy. Je to jedinečný způsob, jak prožívat mateřství. Nošení umožňuje vytvořit silné pouto mezi maminkou a dítětem a může také pozitivně ovlivnit emoční vývoj dítěte. Blízkost rodičů při nošení poskytuje dítěti pocit bezpečí a důvěry, což může podpořit jeho emocionální stabilitu a rozvoj. Děti nošené rodiči mají také často lepší kontakt s okolním světem a jsou otevřenější novým zážitkům.

Nosicí oblečení je tu proto, aby Vám nošení usnadnilo. Máte tak s miminkem dohromady jednu společnou mikinu či bundu, do které se zabalíte a jste spolu v teploučku. 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz