Proč maminky na mateřské tak často šijí?

Proč vlastně vznikla tato vlna šijících maminek?

Kde se to vzalo a jaká je motivace?

 

 

Maminky a babičky šily vždycky. Od nepaměti. Není to vlastně nic nového. Současná generace maminek ale většinou už tuto dovednost od svých rodičů nepřevzala a v tom je to háček. Většina žen dnes opravdu neví, jak založit kalhoty či přišít záplatu. Jediná možnost je tak zajít za hodnou babičkou nebo maminkou a poprosit ji o tuto pomoc. Nebo platit za krejčovské služby.

Toto ale asi není ten pravý impluz k této novodobé šicí vášni. Myslím, že je v materiálech. S příchodem posledních let se objevilo neskutečné množství nádherných látek s úžasnými vzory, zvláště ty dětské bývají naprosto neodolatelné. 

 

 

No z takového ňuňacího medívdka by ale bylo tričko, čepička nebo šatečky! A než řeknete švec, resp. než zjistíte, že vlastně nemáte ani stroj, už máte látku doma. A pak další. A další. Nakonec si ten stroj koupíte a začnete se učit šít. Protože těch látek už máte doma nějak moc, že? :-D

A protože je internet plný návodů, střihů a šicích skupinek, jde Vám to pěkně od ruky. A za chvilku už to Vaši drobečci nestíhají nosit a vy přemýšlíte, že byste své krásné výrobky začali prodávat. O tom, že tady začnou problémy, o kterých jste neměla doteď ani tušení, a není to tak jednoduché začít prodávat a neskončit po prvním měsíci, si povíme jindy.

 

Kde se bere kupní síla?

V podobně zamilovaných maminkách, které ale tu odvahu začít šít nemají. Nebo nemají čas nebo mají zkrátka jiné zájmy. Především ale v těch, které párkrát nakoupily oblečení v Pepcu či jiných podobných řetězcích. Protože nožičky obalené černým ,,sajrajtem", který se drolí z chlupatých tepláčků, dvakrát vyprané tričko, na kterém zmizel ten krásný obrázek.... to opravdu asi ne. Nakonec si spočítáte, že jste vlastně ani tak neušetřily. A navíc koupě výrobku ušitého s láskou nějakou maminkou zahřeje u srdce. 

 

 

Motivace je hodně. Internet, kamarádky, touha naučit se něco nového v období, kdy nechodíme do práce a chceme dělat něco pro sebe. Často je to jediná forma odpočinku, který si maminka dopřeje, protože je možné dělat ho z domova kdykoliv. A když potom vidíte ty krásné oblečky na ostatních dětech... co takhle to zkusit také, že? :-)

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz